אז הפעם עונה על השאלון שלנו ליאת משולם המקסימה ואלו התשובות המיוחדות, הכנות והמשעשעות שהיא נתנה לנו.
צולם על ידי פאולינה שולץ

 

 

1. מה היא האסאנה האהובה עליך ולמה?

 

יש המון אסאנות אהובות וקצת קשה לבחור, אבל יש אחת שבאה טוב כל פעם ועונה על הצרכים – משקיטה, מקרקעת ומחדדת לי בצורה מדהימה את הריכוז, זוהי וריקאשאסנה המופלאה (תנוחת העץ). לאחרונה אף הזדמן לי לבלות בתנוחה הזו 40 דקות בלב המדבר (עם החלפת רגל באמצע), שם חוויתי את האדמה, חוויתי את השמיים והייתי אחת עם הטבע.

 

2. מה היא האסאנה המאתגרת ביותר בשבילך ולמה?

 

כל האסאנות שבהן אורך הגוף והאיברים הארוכים שלי לא תומכים בי מאתגרות אותי במיוחד – מיוראסנה, אדהו מוקהה וריקשאסאנה (עמידת ידיים), לולאסאנה ועוד המון! למזלי אני רגילה לשהות מחוץ לאזורי הנוחות שלי כך שחלק נכבד מהאימון שלי מוקדש למקומות האלו, וכך אני גם מלמדת את תלמידיי – צמיחה מגיעה מתוך התעמתות ועבודה עם המקומות החלשים וחשוכים שלנו.

 

3. איך נפגשת ביוגה לראשונה?

 

הפעם הראשונה הרשמית שלי שפגשתי ביוגה הייתה ברישיקש בהודו לפני 21 שנה באיזה אשראם שהתארחתי בו. סוואמי נחמד היה דופק על דלתי כל יום ב6 בבוקר ואוסף אותי לאימון, ולמרות שאין לי שום זיכרון של מה שעשינו אני רק זוכרת שהיה שם אור ושהוא אמר לי שביום מן הימים אהיה מורה ליוגה. חוץ מזה אני די בטוחה שהיה לי כבר בעברי הרחוק יותר הכרות קרובה עם היוגה.

 

4. מה (או מי) מעורר בך השראה?

 

אני מוצאת בקלות השראה בהרבה דברים – בבנותיי המופלאות, בטבע, באמנות, במוזיקה, בתלמידים שלי. המורה שלי כיום דודי מלכא, שמתווה לי את דרך היוגה ומאיר לי אותה במסירות אין סופית, גם הוא השראה גדולה עבורי.

 

5. מה (או מי) מאתגר אותך?

 

אין ספק שחיי ה-house holder מאתגרים אותי. להחזיק בית, זוגיות, להיות אימא ולעבוד, הלו"ז הצפוף, המנהלות, האיסופים, הווטסאפים, המטלות האינסופיות והצורך להגיע בזמן. ולמרות שאותם דברים גם יכולים להביא לאושר גדול והמון סיפוק, יש קונפליקט פנימי, שקט אך תמידי, בין הרצון בחיים האלה לבין הרצון לפרוש לאיזה צלע הר ולחיות חיי רוח מלאים.

 

6. אם היית יכול/ה לשלוח מסר לעצמך בתור ילד/ה, מה היית אומר/ת?

 

הייתי מגלה לעצמי את הסוד שאני היום יודעת ושאני אומרת לבנות שלי, שאנחנו המעצבים הראשיים של חיינו. שכל מבוקשינו, אם נתכוונן ונדייק אותם מספיק, היקום ימצא דרך להגשימם. ולכן, אין מה לדאוג –  !if you can dream it, you can do it

 

7. באיזה מקצוע, מלבד לימוד יוגה, היית רוצה להתנסות?

 

הייתי מתה להיות מוזיקאית – לשיר, לנגן. אז מה אם חסרים לי קצת נתונים ויכולת. בינתיים אני שרה בשיעורים מנטרות לתלמידים, והם ממשיכים לחזור 🙂

 

8. באיזה מקצוע ממש לא היית רוצה להתנסות?

 

ראיית חשבון ! ללא ספק אחד התחומים הכי פחות אהובים עלי.

 

9. איזה חלום שלך הגשמת לאחרונה?

 

אני חיה את החלום שלי יומיום. עוסקת במקצוע שאני כה מאמינה בו, שמאפשר לי לעזור לאחרים ולעצמי ומאפשר לי את החיבור הזה בין עולמות החומר והרוח. ואפילו שעוד אפשר לדייק פה ושם את הדרך בכל יום אני מרגישה הוקרת תודה עצומה על כך שזה מתאפשר לי. אם לא הייתה לי היוגה הייתי כנראה מסתובבת בעולם עם נפש אומללה.

 

10. איזה חלום שלך עוד לא הצלחת להגשים?

 

יש לי חלום המון שנים שאני עדיין מנסה לדייק ולהבין מהו ומהי הדרך להגשים אותו. אני רואה בו אותי ואת משפחתי, חיים קרוב אל הטבע, ובמקום מרכז אקולוגי יפיפה שנבנה בידיים ומתפתח כל הזמן. המרכז ישמש בית ליוגה שבו אני ומורים נוספים נלמד, הוא יזמן אליו סדנאות ומפגשים, ייצר שיתופי פעולה מעניינים וכך אני גם אוכל לתת ביטוי לצד היזמי שבי.

חלום אולי לא מאוד מקורי, ועם תכנית פעולה טובה אף יכול להתגשם, רק שהתל אביביות רבת השנים שלנו קושרת חזק לעיר ומסרבת לשחרר. עם זאת שומרת את עצמי פתוחה וערנית למקרה שהחלום יגיע יום אחד מכיוון בלתי צפוי.

 

 

צולם על ידי טובה משולם