תגיות:

 

 

ד"ר רונית נשר, פסיכותרפיסטית המשלבת בעבודתה כלים מעולם האקסס בארס, מציעה דרכים לבחירת בחירות אפקטיביות ומיטיבות לשנה החדשה, כאלה שיסייעו לשנות את המציאות כאן ועכשיו, מבלי ליפול לקלישאת ה"הבטחות שלא התקיימו".

 

בכל שנה, לקראת סוף הקיץ ותחילת השנה החדשה, מתחיל להישמע רחש סביב. זה התחיל בבית ספר ואולי עוד בגן הילדים – המורה, הגננת או ההורים עודדו אותנו לקבל על עצמנו החלטות לשנה החדשה, כאלה שיהפכו את השנה הבאה, לטובה יותר.

 

ד"ר רונית נשר מציעה זווית משלה לתחילת השנה: "הגישה הרווחת היא שלפני ראש השנה צריך לעשות החלטות, אבל אני רוצה להציע לעשות בחירות ולא החלטות, כי החלטה יוצרת אצל רבים מאתנו אסוציאציה שלילית ומביאה להתנגדות כדבר בלתי הפיך, שמרגע שהוחלט אין לשנות. במילה בחירה יש מנעד רחב יותר של אפשרויות – אפשר להביט על השנה הקודמת, לבדוק מה עבד לי ומה לא, לשאול מה אני בוחרת להוסיף לחיי בשנה הבאה ומה אבחר לשנות ולשחרר מחיי".

 

 

 

 

דרך אחת להניע את השינוי וההתחדשות היא עריכת טקס אישי, תוך שימוש במסה הקריטית של אנשים שמכוונים לכך, בתקופת ראש השנה. ד"ר נשר מפרטת: "בזמן הזה בשנה, אנשים רבים מבקשים אנרגיה של שינוי ומיקוד לכיוון טוב יותר. אני מציעה להשתמש באנרגיה הזו, שנוצרת מהכוונה הקולקטיבית, ולערוך טקס שיצית את הניצוץ להתחדשות.

אני אוהבת ללכת לים בערב ראש השנה, לבד או עם חברים, להריץ בראש את השנה הקודמת ולבדוק מה גרם לי שמחה ועונג, מה הפתיע אותי לטובה או לרעה ומה גרם לי סבל או עצב. אני מכירה בכך שדברים מסוימים קרו מבלי שתכננתי או בחרתי בהם, חלקם הפתיעו אותי מעבר לכל דמיון. לאחר מכן אני טובלת במים, מבקשת מהאנרגיה של המים לשחרר את מה שלא משרת אותי יותר ולספוג בתוכי את הבחירות החדשות. אפשר לעשות טקסים אחרים, דומים, בשימוש באלמנטים שונים.

אם אתם לא טיפוסי מים אלא אש, אפשר לעשות מדורה קטנה ולשרוף בה, פיזית או מנטלית, את מה שיש לשחרר. אם אתם דווקא אנשי אדמה, אפשר לקבור את מה שמיותר לכם, או לרקוד ולהניע את האוויר סביב אם אתם אנשי אוויר. אחרי ששחררתם את מה שבחרתם להוציא מחייכם – שאלו את עצמכם מה אתם מזמנים, מהם הדברים שתואמים את התדר של האני החדש, של עצמי שאני עדיין לא מכירה".

 

 

 

 

במהלך הטקס חשוב לשים לב לכך שהמשמעות של בחירה היא לפתוח את עצמי לאפשרויות חדשות שיגיעו אלי, תוך הסרה של חומות ההגנה. למשל, אדם שרוצה לזמן זוגיות לחייו אבל נפגע ממערכות יחסים שלא הצליחו, יכול לדמיין את החומה, באיזה צבע היא, מאיזה חומר היא עשויה, מה המרקם שלה ועוד, להרים את הידיים מעל הראש ולהתחיל להוריד אותן לאט למטה, כמו שמורידים תריס על חלון. מבעד לחלון שנפתח בחומה, נבקש את הבקשה ונעשה את הבחירה, נשלח את האנרגיה לכל הכיוונים, כדי להגיע לאנשים שיכולים לסייע או לזמן מצבים שיעזרו לנו למשוך זוגיות טובה לחיינו.

 

רונית משתפת בבחירות שעשתה בחייה האישיים ותוצאותיהן עלו על כל דמיון: "הגעתי למקום קסום באי היווני פארוס, שהפך להיות היעד האהוב עליי בעולם, ממש בית שני, אז בראש השנה הקודם ביקשתי להגיע לשם שוב, ופתאום בשנה שחלפה הייתי בפארוס ארבע פעמים! הזמינו אותי לשם כמנחה אורחת בכמה הזדמנויות שונות. כשאני מסתכלת לאחור אני רואה בבירור איך הבחירה שעשיתי הפכה למציאות שעולה על כל דימיון. על הדרך, בתהליך הנפלא שאני עוברת, נפטרתי גם מחרדת טיסות שליוותה אותי במשך כמה שנים".

 

 

 

 

קיימות טכניקות רבות שמסתמכות על אותה ההנחה, כי יש למשאלה ולבחירה הפנימית שלנו השפעה על האנרגיות שנכנסות לחיינו. אז אולי כל מה שנדרש מאיתנו זה מעט אומץ לנסות משהו חדש, ליצור איזה טקס אישי שמתכתב עם מי שאנחנו ולהזמין את האנרגיות שאנו מבקשים לעצמנו להצטרף אלינו בשנה החדשה.